Hrbáč Ivo

Hrbáč Ivo

Svátek:
19.května

Role:

TJ
Inmar
Šašek, sluha, profesor, Kněz

Archiv rolí:

Pruďas
 

Pochází z Ostravy, kde absolvoval hudebně-dramatický obor konzervatoře v ročníku rež. Ivana Misaře(1987-1993). V sezóně 1991-92 byl stipendistou Literárního fondu v činohře Státního divadla v Ostravě (Kupec benátský, Aucassin a Nicoletta, Sněhová královna, Pěna dní, August August august). V letech 1992-95 byl hercem Divadla Petra Bezruče v Ostravě (Stvoření světa, Ardéla, Mechanické divadlo, Blázen a jeptiška, Bláznův klobouk, Jezinky Bezinky, Fimfárum, Hořící žirafy atd.)
Od roku 1995 působí v Praze-Dracula, Monte Cristo, Hamlet, Tajemství, Johanka z Arcu, Cikáni jdou do nebe.. Vystupoval v pořadech Lyry Pragensis, v Divadle Na Fidlovačce, Divadle Kalich,
Divadle Bez zábradlí, či na scéně Národního divadla moravsko-slezského.
V roce 2003 hrál poprvé v HD Karlín-Pruďase ve West Side Story. Podzim 2006 - s Johankou z Arku turné po 22-ti španělských městech. V lednu 2007 přijal stálé angažmá v Hudebním divadle Karlín, v jehož souboru působí dosud.
Herecké konto: 47 inscenací. Film a TV-Kameňák, Policie Modrava. Věnuje se dabingu. 12 let závodně šermoval, hraje tenis, fotbal, hokej, pool billiard, ve Velké Chuchli jezdí u trenéra Vladislava Fedorowicze na dostihových koních.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár