Sklenář Jan

Sklenář Jan

Narodil se v r. 1978 v Brně, po studiích gymnázia na Tř. kpt. Jaroše a ZUŠ J. Kvapila absolvoval v r. 2001 činohru na JAMU. Přijal angažmá v oceňovaném Klicperově divadle v Hradci Králové, kde během 18 sezón nastudoval na 70 rolí ( nominace na cenu Thálie - r. 2009 role Ignác v Ještěrech a Štamgast v Kudykam, r. 2013 role Macheath v Žebrácké opeře).

Paralelně byl obsazován do velkých hudebních a činoherních projektů v Praze: Kudykam (Štamgast, Kudykam) , Mauglí (Baghíra) , Romeo a Julie (Romeo) LŠS na Pražském hradě, Legenda jménem Holmes (Moriarty) …

V r. 2020 přijímá angažmá v Divadle v Dlouhé v Praze (1. cena kritiky za mužský herecký výkon roku 2022 v roli Královny noci - Kouzelná flétna - SKUTR portálu i-divadlo a Cena za mužský herecký výkon Grand festivalu smíchu Pardubice). Z dalších rolí Muž ve Valčíku náhody, Karel Vaš v Pravomilovi, Shlink v Džungli měst, Boris v Konci rudého člověka … 

Hraje také v Činoherním klubu (Equus), v Divadle na Fidlovačce (Kouř) a v karlínském divadle Uriáše v Andělovi Páně a nyní zde studuje Beetlejuice.

Věnuje se divadelní a rozhlasové režii, zpívá repertoár Petra Hapky a Michala Horáčka v pořadu PH a jeho potměšilí hosté, spolupracoval se Soňou Červenou, po 6 sezon byl hlavním zpěvákem Police Symphony Orchestra.

Věří v Boha a soulad přírody a lidských schopností.

www.jansklenar.com

Archiv rolí

Profesor Moriarty / Virgil Cromwell
Legenda jménem Holmes

V čem právě hraje