Hořínková Dita

Hořínková Dita

Datum narození:
16. 3. 1976 Praha
Svátek:
27. března
Osobní stránky:

Role:

Archiv rolí:

 

Zpěvačka a herečka, vystudovala Vyšší odbornou školu (obor herectví a moderování) u paní Elišky Balzerové v Praze a dále na HAMU metodiku zpěvu, pedagogiku a psychologii. Na divadelní scéně působí již od svých osmi let. Má za sebou dvě sólová turné po Japonsku s klasickým repertoárem, vzdělávací seminář pro sólové zpěváky v Mnichově a koncertování v Kanadě v Torontu. V Hudebním divadle Karlín se objevila v roli Stasi v Čardášové princezně, hostuje v Divadle pod Palmovkou v muzikálu Chicago a v Dětech ráje v Goja music hall. V Bartákově muzikálu Casanova zazářila jako hraběnka Karolína z Dubna.

Vedle činohry, kdy byla hostem již zmíněného Divadla pod Palmovkou, Divadla na Fidlovačce, divadla Broadway, divadlaJ. K. Tyla v Plzni, divadla F. X. Šaldy v Liberci či Městského divadla Most, se věnuje převážně muzikálu a operetě. Ztvárnila hlavní roli kočky Grizabelly v úspěšném muzikálu Cats, hlavní roli Elizy Doolitlové v muzikálu My Fair Lady, v muzikálu Romeo a Julie roli Chůvy, paní Kapuletové a královny Mab, v inscenaci Cikáni jdou do nebe hlavní roli cikánky Rady. Hrála v muzikálech Evita, Kabaret, Miss Saigon, Kazatel i v Pachmanově scénickém oratoriu Mistr Jan Hus, které získalo cenu Nadace Vize 97 Václava a Dagmar Havlových v rámci Mezinárodního festivalu Zlatá Praha.

Ve vlastních pořadech vystupuje s vynikajícím klávesistou a kapelníkem orchestru Karla Gotta panem Pavlem Větrovcem, s klasickým repertoárem s fenomenálním klavíristou Miroslavem Sekerou (se kterým mimo jiné získala 2. cenu v mezinárodní soutěži v oboru Melodram), s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným, nebo s „českým Vangelisem” R. Pachmanem.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár