Bárta Václav Noid

Bárta Václav Noid

Svátek:
28. září
Osobní stránky:
Facebook:
http://cs-cz.facebook.com/pages/Vaclav-Noid-Barta-2/195669080189

Role:

Lurch
Curtis Shank
Garcia
Ježíš Kristus, Jidáš Iškariotský, Pilát Pontský

Archiv rolí:

 

Pochází z hudební rodiny, od čtyř let se zajímal o hudbu. Učil se hrát na klavír, flétnu a klarinet. Později, jako samouk, na kytaru, basu a bicí. Na poli populární a rockové hudby v průběhu let spolupracoval jako skladatel, aranžér a zpěvák například s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Martinem Poštou a Lucií Bílou, se skupinami Arakain, Dymytry, Checkpoint. 

V posledních letech vytvořil řadu muzikálových rolí: Vortinger (EXCALIBUR), Ďábel (ELIXÍR ŽIVOTA), Baron (DÁMA S KAMÉLIEMI), James Wayne (OBRAZ DORIANA GRAYE) - též na CD a DVD, Josef Němec (NĚMCOVÁ!), Robin z Loxley (ROBIN HOOD), Hamlet (HAMLET).Na scéně Hudebního divadla Karlín zazářil již v roli Garcíi v CARMEN, následně ztvárnil Radamese v AIDĚ, hlavní roli Daniela v muzikálu LUCIE, VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY, sluhu Lurche v THE ADDAMS FAMILY a další. Aktuálně září v roli Jidáše Iškariotského, Piláta Pontského, ale také jako Ježíš v JESUS CHRIST SUPERSTAR, stejně jako Clyde v muzikálu BONNIE AND CLYDE. Od října 2017 jej bude také možné spatřit v roli Curtise v připravovaném muzikálu SESTRA V AKCI. 

Je autorem hudby k muzikálu Němcová a k filmu Kájínek, v němž tvárnil také roli spoluvězně hlavního hrdiny. Složil a nazpíval ústřední píseň k seriálu Obchoďák pro Prima TV, kde účinkoval i v seriálu Svatby v Benátkách. 

V roce 2012 vydal se svou kapelou CD "Rány". Autorsky spolupracoval na nových albech Báry Basikové, Kamily Nývltové a Heleny Vondráčkové. V roce 2014 vydal své sólové CD „Václav Noid Bárta“, kde mimo převzatých hitů jsou i jeho autorské skladby a na kterém spolupracoval s Českým národním symfonickým orchestrem, Gabrielou Demeterovou a Emmou Smetanou. Tento projekt se dočkal jevištního ztvárnění v Hudebním divadle Karlín. O zdařilém projektu svědčí i záznam tohoto koncertu Českou televizí, která koncertní show následně vysílala. V říjnu 2015 vyšlo zatím poslední sólové CD „Jedinej krok“. Má za sebou 2 turné po velkých městech ČR v roce 2016 a na jaře 2017. Úspěšné koncerty Václava Noida Bárty – Jedinej krok vánoční i s dětskými sbory v roce 2016 se chystá zopakovat i v prosinci 2017 v Hudebním divadle Karlín.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár