Nůsek Petr

Nůsek Petr

 

Petr Nůsek A.R.G.O.
Šermy, zbraně, zbroje, boje ....

Je autorem šermířských choreografií pro film, divadlo a muzikál a specializuje se na výrobu replik historických zbraní a zbrojí.
V oboru působí 37.rokem. Šermy i zbraně připravoval pro desítky divadelních i filmových titulů. Z posledních let jsou to např. seriály a filmy:, Borgias, 1720, Dina, dcera jasnovidky, Křižáček a v neposlední řadě Norská filmová pohádka Ashlad. Divadelní představení Robin Hood – Moravské divadlo Olomouc, Evžen Oněgin, Noc bláznů v Městských divadlech pražských, Romeno a Julie, Tartife a Ucho v divadle na Vinohradech, Krása na scéně – divadlo Mladá Boleslav a Bony a Clyde – Košice. Muzikály: Robin Hood v divadle Kalich, Noc na Karlštejně – divadlo Zlín.
Tvorbu Petra Nůska výrazně ovlivnila spolupráce s šermířským mistrem Peterem Kozou z Bratislavy, pražským divadelním režisérem Václavem Martincem (profesorem JAMU) a s významným anglickým choreografem filmových bojových scén Williamem Hobbsem.

Petr Nůsek působí jako lektor školy evropských historických bojových umění Magisterium a založil a vede šermířskou školu A.K.A. – akademie rytířských umění, která má své pobočky v Praze, v Táboře, v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Od roku 1992 je uměleckým šéfem a majitelem agentury A.R.G.O., která pořádá historické hostiny, firemní večírky, městské historické slavnosti (Táborská setkání, slavnosti Přemysla Otakara v Českých Budějovicích a slavnosti Pětilisté růže v Českém Krumlově) Agentura pracuje nejen u nás, ale s úspěchem reprezentuje naši historii rovněž v zahraničí (USA, Sicílie, Německo, Rakousko...)
V současné době spolupracuje na filmovém projektu Dina dcera jasnovidky 2. V Olomouckém divadle připravuje choreografie pro Cyrano z Bergeracua taktéž se podílí na muzikálu Muž se železnou maskou v divadle Broadway.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár