Vágner Josef

Vágner Josef

Datum narození:
17. 7. 1990
Svátek:
19. března

Role:

Steven
 

19Josef vystudoval anglické gymnázium The English College in Prague a dvě vysoké školy v oborech Řízení podniku a podnikové finance na VŠFS a Podnikové informační systémy na fakultě informatiky a statistiky VŠE.
První šanci na hudební scéně dostává od skladatele Karla Svobody v muzikálu Monte Cristo. Od té doby ztvárňuje role v muzikálech Kleopatra, Dracula, Bídníci, Antoinetta- královna Francie, Mata Hari, Adam a Eva, Kat Mydlář, Jack Rozparovač, Miss Saigon, Tři mušketýři, Mýdlový princ.
Pěveckou průpravu získává u profesorky státní konzervatoře Lídy Nopové a momentálně dochází na soukromé hodiny Pavla Towena Veselého.
Josefa proslavila píseň Mně sílu dáš, irská balada s textem Eduarda Krečmara, která se stala titulní písní jeho debutového alba. Následují další úspěšná alba jako Vždycky stejně krásná, či Nezapírám. Společně s Lucií Vondráčkovou natáčí titulní píseň k filmové trilogii Babovřesky, trháku režiséra Zdeňka Trošky.
V prosinci 2007 získal cenu Objev roku v anketě Český Slavík.
V dubbingu Josef propůjčil hlas mnoha kresleným filmovým hrdinům, mezi které patří Mauglí – Kniha džunglí 2, Simba – Lví král, Klokánek Rú – Medvídek Pú, či Špuňťa, hlavní hrdina pohádky 7 Trpaslíků.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár