Krejčí Miloš

Krejčí Miloš

Svátek:
25.ledna
 

Na Konzervatoři v Praze absolvoval dva hlavní obory - sólový zpěv a dirigování. Ve studiu pokračoval na Vysoké hudební škole v Bukurešti. Do prvního angažmá nastoupil ve Státním divadle v Ústí nad Labem, nejprve jako sólista opery, později jako dirigent opery a baletu. V roce 1990 se stal šéfdirigentem opery ve Státním divadle F. X. Šaldy v Liberci. Jako host dirigoval v té době v Národním divadle a ve Státní opeře v Praze, v divadle v Ostravě, Č. Budějovicích, St. Gallenu, Chemnitz a Kazani. V roce 1992 podepsal smlouvu jako 1. dirigent operního divadla v Görlitz v Německu, kde byl v témže roce založen mezinárodní hudební projekt Europera. Součástí tohoto projektu je i třínárodní orchestr mladých Europera - Jugendorchester, jehož byl v roce 2004 jmenován uměleckým šéfem a se kterým absolvoval řadu koncertních turné po celé Evropě.
Prvním setkáním s velkým světovým muzikálem bylo v roce 1992 uvedení Les Miserábles v Divadle na Vinohradech v Praze, kde byl jedním z dirigentů. Během svého téměř dvacetiletého angažmá v Görlitz dirigoval kromě opery, operety, baletu a symfonických koncertů i řadu muzikálů.
Nastudoval např.: Evitu, Chicago, Hallo Dolly, City of Angels, Sugar, Cabaret a další.

V současné době diriguje ve Studiu Dva muzikál Evita, v Kongresovém centru Praha muzikály Mamma Mia a Ať žijí duchové a v Hudebním divadle Karlín muzikály The Addams Family, Dracula, Carmen a Bonnie&Clyde.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár