Pazderková Iva

Pazderková Iva

Datum narození:
16. 3. 1980 Brno
Svátek:
1. prosince
Osobní stránky:
Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Iva-Pazderkov%C3%A1-ofici%C3%A1ln%C3%AD-FB/215759031776960

Role:

Matka představená

Archiv rolí:

Alice Beineke
 

Herečka a moderátorka, zpěvačka a hráčka na ukulele Iva Pazderková se narodila v roce 1980 ve znamení ryb v Uherském Hradišti.

Vystudovala osmileté reálné gymnázium J.G. Mendela, které na rok přerušila kvůli studiu v Americe. Následně vystudovala JAMU.

Po studiích začala hrát v pražském divadle Na Fidlovačce, které je její domovskou scénou. Můžete ji zde vidět v inscenacích Hotel mezi dvěma světy, Babička, Tři holky jako květ a dalších. Spolupracuje také s divadlem Komedie a letos nově s Hudebním divadlem Karlín.

V roce 2013 vydala debutové album Ukulala, ke kterému složila hudbu i texty a aktivně koncertuje po celé ČR. Kromě činohry se věnuje stand-up comedy show, kde ztvárňuje Blbou Blondýnu.

Filmové role jí byly svěřeny ve snímcích Restart, Maharal, Pouta, Tady hlídám já. Účinkovala také v seriálech Dokonalý svět, Cukrárna, 4 teens, Kriminálka Anděl a Neviditelní..

Věnuje se i charitativním projektům pro nadace a neziskové organizace jako je Elpida, Česká společnost AIDS pomoc - Dům světla, Celé Česko čte dětem, Linka bezpečí, Nadate Terezy Maxové dětem, Lékaři bez hranic, Green doors a AVON pochod proti rakovině prsu.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár