Urbánek Miroslav

Urbánek Miroslav

Datum narození:
1981 Opava
Svátek:
6. března

Role:

 

Vyrůstal v hudebnické rodině, kde oba jeho rodiče jsou operní pěvci.

Zpěv začal studovat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě Mgr. Miroslava Urbánka. Zde se představil v operách Bohuslava Martinů, Ilji Hurníka, Miloše Štědroně.

V roce 2007 ukončil magisterské studium na HAMU ve třídě prof. Miloslava Podskalského.

V rámci Operního studia HAMU se představil jako Sparafucile ve Verdiho opeře Rigoletto, v barokní opeře Alessandr v Indii jako Timagene, v Mozartově opeře Bastien a Bastienka v roli Colase, jako Bartolo ve Figarově svatbě W. A. Mozarta a jako Ivan v opeře B. Martinů Ženitba.

Od roku 2006 spolupracuje s Kammer oper Prag (Německo, Rakousko, Belgie, Francie, Švýcarsko, Japonsko).

V červnu 2006 vystupoval v muzikálové opeře Lukáše Hurníka The Angels v Národním Divadle. Od sezóny 2006/2007 vystupoval v Mozartově opeře Don Giovanni v roli Komtura ve Slezském divadle Opava. Na operním festivalu OperaFest Carlsbad 2007 se představil jako Masetto v Mozartově opeře Don Giovanni.

Od sezóny 2007/2008 nastudoval pro Národní divadlo moravskoslezské Ostrava řadu rolí. Například: gangster Dude /Sugar/, tajný policista /Marguerite/, Zaremba, Gorski /Polská krev/, Vůdce /Mrazík/, Šimeón /Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť/, Agamemnón /Krásná Helena/, Karel /Bratránek z Batávie/. V sezóně 2014/2015 se zde mimo jiné představí jako Max von Mayerling v české premiéře světového muzikálu Sunset Boulevard.

Od roku 2011 vystupuje v projektu Klasika pod hvězdami /Nabucco, Carmen/.

Od sezóny 2012/2013 se stává hostem Štátného divadla Košice.

V roce 2008 začal spolupracovat s Městským divadlem Brno- Combeferre /Les Miserables/, Monstrum /Mladý Frankenstein/.

Mimo operní projekty se věnuje také oratorní a písňové tvorbě, černošským spirituálům, písním G. Gershwina a jazzovým standartům /jazz Q, big band/.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár