Andrlová Ivana

Andrlová Ivana

Svátek:
4. dubna

Role:

Archiv rolí:

Matka Daniela & matka Andrey
Cumie
 

Pochází z Chocně. V roce 1976 nastoupila na hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře. V témže roce natočila televizní film PODNÁJEMNÍCI, který odstartoval její kariéru. Již během studií natočila desítky televizních inscenací, pohádek, pracovala v rozhlase a dabingu.

V roce 1981 nastoupila do Divadla Jiřího Wolkera a v roce 1996 odešla na volnou nohu. Od roku 1998 působí v Divadelní společnosti Háta.

Z divadelních rolí: Sněhurka (P. Ustinov: SNĚHURKA A SEDM...), Popelka (J. Jílek: POHÁDKA O POPELCE), Jill Masonová (P. Shaffer: EQUUS) Mary Amnézie (D. Goggin: JEPTIŠKY), Zuzana (V. Blažek: SVĚTÁCI), Ona (M. Camoletti: KDYŽ TY, TAK JÁ TAKY, MILÁČKU), Lady Gillian Parteridge (E. Taylor: VZTAHY NA ÚROVNI).

Hrála ve filmech: PRINC A VEČERNICE, ZA HUMNY JE DRAK, MLADÉ VÍNO, JEDLÍCI ANEB STO KILO LÁSKY; v televizních filmech: PŘÍLIŠ MLADÍ NA LÁSKU, MARTA A LUCIE; televizních pohádkách: PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA, CO TAKHLE SVATBA PRINCI?, AŤ PŘILETÍ ČÁP, KRÁLOVNO, MARIE RŮŽIČKA; seriály: DNES V JEDNOM DOMĚ, DOBRÁ VODA, LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR, SANITKA, NÁHRDELNÍK, SANITKA 2.

Její hlas můžete často slyšet v dabingových rolích jako např. Ally McBealová, Milagros (Divoký anděl).

V Hudebním divadle Karlín hrála v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky a v současnosti ztvárňuje roli Cummie, matky Clyda Barrowa v muzikálu Bonnie&Clyde.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár