Fridrichovský Patrick

Fridrichovský Patrick

Svátek:
19. února
 

19.Vystudoval Státní konzervatoř a Divadelní vědu na Filozofické fakultě UK. V muzikálech nejdříve účinkoval - JESUS CHRIST SUPERSTAR, RUSALKA, LES MISÉRABLES, MISS SAIGON aj. Později se jim začal věnovat jako teatrolog a dramaturg. Spolupracuje mj. s DJKT Plzeň, NDM Ostrava, Divadlem na Fidlovačce, Divadlem na Vinohradech, MD Brno a s Hudebním divadlem Karlín.

Nejraději vzpomíná na: Chicago (DJKT); PARDON MY ENGLISH (NDM) a SÁZKY Z LÁSKY (NDM) s Š. Cabanem, NOC NA KARLŠTEJNĚ (NDM) a JOSEF A JEHO ÚŽASNÝ PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ (NDM) s G. Petrákovou, JAK UDĚLAT KARIÉRU SNADNO A RYCHLE! (D. na Vinohradech) s R. Balašem.

Za šťastná setkání považuje: školu života s M. Prostějovským a muzikály EVITA, CAROUSEL, FANTOM LONDÝNA a MUZIKÁL EXPRES na ČRo 2; s G. Petrákovou, šéfkou v Ostravě!!!, s J. Deákem na MY FAIR LADY, SHAPIRA, ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY; s Alainem Boublilem na MARGUERITE v NDM Ostrava.

Kromě toho píše články a vysílá vlastní pořad HUDEBNÍ GLOBUS na ČRo 2. Na katedře Divadelní vědy FFUK přednášel o světovém hudebním divadle.

Je autorem písňových textů ke hře N. Cowarda TO BYLA MOJE PÍSNIČKA a dalších divadelních projektů. Kromě toho stvořil několik bezvýznamných podlinkových reklam a pracoval v bublinkách jedné telekomunikační společnosti. Má rád francouzské divadlo a nakousnuté jablko.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár