Brzobohatý Ondřej Gregor

Brzobohatý Ondřej Gregor

Datum narození:
2. 2. 1983 v Praze
Svátek:
30. listopadu

Role:

Herodes Antipa

Archiv rolí:

nadporučík Frank Cioffi
 

Na základní umělecké škole v Biskupské ulici se od pěti let učil hře na housle. Později studoval a absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba, klavír a dirigování. Už od konzervatoře se kromě hře na piano věnuje soukromě studiu filmové hudby u skladatele Milana Kymličky. Díky němu také přebral štafetu ve spolupráci s Michalem Horáčkem a Petrem Hapkou, pro které v roce 2009 vytvořil orchestraci a složil scénickou hudbu k lyrikálu Kudykam a spolupracoval jako hudební producent na jejich posledním albu Tante Cose Da Veder.
Mezi roky 2004–2010 vytvořil scénickou hudbu do divadelních incenací Dům Bernardy Alby, Chvilková slabost, Lev v zimě, Vyhazovači, Barmanky, Nebylo by libo Nobela, Ta Spoušť, Tančírna, 12 rozhněvaných mužů či Deset malých černoušků. Svoji první velkou filmovou partituru napsal pro televizní film Dušana Kleina Zakázaný člověk (2009). Poté následovaly další nabídky k vytvoření scénické hudby do seriálů Ať žijí rytíři, Cukrárna, Čapkovy Kapsy, Gympl s (r)učením omezeným, Labyrint, i filmů; 12 měsíčků, Princezna a písař, Rodinka, Vesnice roku, Osmy, Správnej dres, Krycí jméno Holec, Jak básníci čekají na zázrak, Anděl Páně 2 nebo Důvěrný nepřítel. Je zároveň autorem mnoha písní pro řadu tuzemských interpretů, jako jsou třeba Karel Gott, Hana Zagorová, Dara Rolins, Helena Vondráčková či Ilona Csáková. Jako autor i jako hudební producent pracoval na úspěšném albu Richarda Müllera 55. Za sebou má i svá sólová autorská alba Identity a Universum, z nichž právě album Identity obdrželo platinovou desku. Jako autor hudby se podepsal pod muzikál Já, Francois Villon, ve kterém zhudebnil libreto Jiřího Hubače a především texty Pavla Vrby.
S uznávaným slovenským básníkem L ubomírem Feldekem napsali muzikál Cyrano pro Divadlo Radka Brzobohatého.

Jako textař se věnuje nejvíce psaní pro své vlastní písně. Album Identity i Universum obsahuje výhradně jeho texty. Troufl si ale už i na texty pro jiné. Pro Karla Gotta napsal nejen hudbu, ale i text k písni Testament. To samé vytvořil i pro Hanu Zagorovou v písni O Lásce. V muzikálu Cyrano textařsky přispěl do písní Poslední psaní nebo Kéž. Píše básně, ale prý doposud nenašel odvahu je vydat.

Muzikál Legenda jménem Holmes je jeho prvním scenáristickým počinem.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár