Šildová Kateřina

Šildová Kateřina

Svátek:
25. listopadu
Osobní stránky:

Role:

Maria

Archiv rolí:

Bambi Bernét
 

Narodila se ve Šternberku. Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři u profesorů Jany Preissové a Jaroslava Satoranského.

Věnuje především hudebnímu divadlu. Vystupuje na pražských i mimopražských divadelních scénách.

Z rolí například: Roxie Hart - Chicago, Demetra – Cats, Kathy Seldonová - Zpívání v dešti, Millie Dilmountová - Hledá se muž: Zn. Bohatý! (Thoroughly Moderne Millie), Winnifred - Limonádový Joe, Mabel - Fantom Morrisvillu, Patty v muzikálu Pomáda, aj. V Hudebním Divadle Karlín se podílela na inscenacích Producenti, Carmen, Jesus Christ Superstar nebo Vražda za oponou, kde si zahrála Bambi Bernét. Spolupracovala s Divadlem Na Fidlovačce. Hrála v lyrikálu M. Horáčka Kudykam.

V současné době je k vidění v inscenaci Miluji Tě, ale... , kterou s úspěchem uvádí Divadlo Palace Praha. Dále coby Lina Lamontová ve Zpívání v dešti (Jihočeské divadlo), Tereza v hudební komedii Kdyby tisíc klarinetů (Divadlo Pod Palmovkou Praha) či jako Líza Doolittleová – MY FAIR LADY (DFXŠ Liberec).

Působí také jako sólistka Orchestru Karla Vlacha, Septet Plus Orchestra či tanečního orchestru James Band a Golden Big Band Prague. Je vokalistkou Marie Rottrové. Jako vokalistka doprovází též Vojtěcha Dyka s kapelou B-Side Band Brno.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár