Matuš Bohuš

Matuš Bohuš

Datum narození:
17. 3. 1973 Písek

Role:

Archiv rolí:

Trubadúr
Banjo Kid
Politruk
 

Bohuš Matuš je mladý charismatický zpěvák s hlasem, který nepřeslechnete. Začínal s souboru Kampanela v Brně, kde také v letech 1991-95 studoval na konzervatoři a dále pokračoval na pražské konzervatoři. V té době také už účinkoval v divadle Semafor a HDK, hostoval ve Státní opeře. 

Další zkušenosti získal postupně na muzikálových scénách – Pomáda, Dracula, Johanka z Arku, Monte Cristo. S Lucií Bílou nazpíval hlavní roli v muzikále na ledě Romeo a Julie, nazpíval hl. mužskou roli do veleúspěšného filmu Filipa Renče Rebelové. V současné době se vrátil do HDK muzikály Noc na Karlštejně a Producenti. V anketách Český slavík a TýTý se Bohuš Matuš stabilně od roku 2002 umisťuje na špici naší popové scény, nejvýraznějšího úspěchu dosáhl v roce 2003, kdy získal Bronzového slavíka a třetí místo v TýTý. 

Vydal tři sólová alba, podílel se i na mnoha dalších muzikálových nebo svých kolegů. Do seriálu Rodinná pouta nazpíval ústřední píseň. Nazpíval duety s mnoha našimi předními zpěváky Lucií Bílou, Bárou Basikovou, Helenou Vondráčkovou, Ivetou Bartošovou, Zuzanou Norisovou, Hanou Zagorovou, Jirkou Kornem, Danem Hůlkou a dalšími. 

Pravidelně propůjčuje hlas hlavním představitelům v mnoha projektech na Křižíkově fontáně. Nyní zkouší v Národním divadle s Milošem Formanem dílo Dobře placená procházka.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár