Hra střepů
Hra střepů

Hra střepů

Autorské představení s písněmi divadelního spolku TAK i TAK - o lidech a jejich křehké mysli. Kdo jsme, a kdo jsou Ti vedle?

Pořadatel: Pixa-pro, TAK i TAK
from 199 CZK
Hra střepů
Malá scéna
Thursday
24. 10. 2024 from 10:00
Free tickers
115
Hra střepů
Malá scéna
Thursday
28. 11. 2024 from 10:00
Free tickers
145

Show Information

  • 120 minut incl. break
  • Small scene
  • 12+
    Accessible from 12 years
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiere
    Tu 9. 5. 2023

Hra střepů

Představení HRA STŘEPů není z vlastní produkce Hudebního divadla Karlín.


Vstup na Malou scénu je otevřen 30 minut před začátkem představení.


Netypické autorské divadelní představení v produkci PIXA – PRO, které připravil nový divadelní soubor TAK i TAK.

Příběh, který otevírá téma vztahů, drog, závislostí, samoty a především křehkosti lidské mysli. Představení je spojení činohry a písní – označit jej ovšem muzikálem by nebylo trefné. 

Autorka scénáře a režisérka v jednom – Kateřina P. Průšová nastíňuje tématiku, kterou se jejich autorské dílo zabývá:

„O lidech a jejich křehké mysli. Kdo jsme, a kdo jsou Ti vedle nás?“

“Jedno místo. Různí lidé. Rozdílné okolnosti a různé lidské myšlení a smýšlení. Každý touží po něčem, a každý něco potřebuje. Někdo prášky, někdo lásku a někdo pochopení. Do jakých extrému může zajít lidská mysl? Jak moc se může roztříštit na střepy?”


Proč přijít na toto představení:

·       jsme tým mladých umělců, a tak předáváme naše myšlenky a problémy své generaci

·       tématem je psychika lidí - postavy se potýkají s depresemi, úmrtím v rodině, řeší milostné i sourozenecké vztahy, zkoušejí drogy a hledají sami sebe - jako většina dospívajících, a proto se v nich mohou děti vzhlédnout, ztotožnit se s nimi

·       postavy v příběhu jsou z různých společenských poměrů

·       představení je oživeno písničkami

·       tragiku střídá komika, až absurdita

·       máte tak mají možnost nahlédnout do problémů ostatních a vidět, že nejste jediní, co mají těžké dny, stavy, že nejste jediní, co hledají své místo
Tvůrčí i herecký tým se skládá převážně z mladých umělců, kteří se nebojí otevřít téma svých problémů a démonů. Spojují psychologické drama s komickými prvky, až absurditou.  

Dramaturgem a zároveň textařem písní je Dominick Ross, který má tak poprvé šanci publikum očarovat svými nepředvídatelnými texty:

“Než cokoli napíšu, musím proniknout hluboko do samého jádra tématu. To mi bylo ve Hře Střepů umožněno dramaturgickým vpádem do scénáře. Postavy v něm tak samy odkryly svá nitra a já byl díky tomu schopen jejich pocity převést verši do metaforického aspektu, neb jsem stanul, byť na chvíli, na přídi světa jejich problémů. Doba psaní se zmítala na škále mezi dlouhým bádáním nad obsahem a formou a impulzivním výbuchem slov. 

Vše je to o úhlu pohledu a o hloubce vpádu do nitra tématu.”

Jeho texty si vzal do parády již zběhlý hudební skladatel Vojtěch Adamčík, který představení oživí hudbou, a tím pomůže dokreslit atmosféru představení jako celku:

“Při tvorbě hudby pro Hru střepů jsem měl o něco jednodušší práci díky tomu, že jsem do příprav přišel až v momentě, kdy už byly kompletně napsané všechny texty písní. Nejdůležitější bylo tedy správně odtušit atmosféru jednotlivých hudebních čísel podle textů a scénáře. Což se ukázalo jako nesnadný úkol, vzhledem k náročnému tématu díla. Ale myslím, že nakonec do sebe všechny složky hezky zapadly a diváci se mohou těšit na neobyčejný zážitek. Okouzlí je především skvělé výkony účinkujících, brilantně vystavěný scénář a neskutečná energie, která vyzařuje ze všech zúčastněných. Srdečně zvu všechny a je mi ctí podílet se na něčem tak originálním.” 

Produkce Pixa-pro, která je známá především tvorbou pro rodiny s dětmi se tak společně se souborem TAK i TAK pouští do něčeho jiného. Není to tedy typický muzikál pro děti i jejich rodiče s mravním ponaučením. Dává šanci mladé generaci, která chce proniknout mezi své vrstevníky, ale oslovit i straší publikum. Odkrýt démony, které má každý z nás, ale každý s nimi bojuje jinak. Proto své nejmladší nechte doma a užijte si společný večer sami nebo vemte své “puberťáky.” Třeba se pak lépe pochopíte.


Produkce: Dan Tychtl, Anna Brázdilová

Grafika: Jan Tychtl