Šteindler Milan

Šteindler Milan

Svátek:
18. června

Role:

Archiv rolí:

Daryl Grady
 

Vystudoval střední odbornou školu výtvarnou a stal se rekvizitářem a později asistentem režie (u režiséra Fr. Vláčila) ve Filmovém studiu Barrandov. Vrátil se ale ke studiu a v roce 1985 absolvoval režii na FAMU. Pak jako asistent režie pracoval několik let opět ve Filmovém studiu Barrandov.

V letech 1986 – 1990 byl členem herecké skupiny Ctibora Turby ALFRED&Spol. a s představením Deklaunizace hostoval v divadlech ve Švýcarsku, SRN a Itálii. Od roku 1989 je režisér, scénárista a herec „na volné noze“.

Podílel se na celovečerních filmech: Můj hříšný muž (scénář, 1986), Vrať se do hrobu (scénář, režie, hlavní role, ocenění za nejlepší režijní debut, 1989), Díky za každé nové ráno (režie, 1994), Perníková věž (režie, Hlavní cena mezinárodní odborné poroty za nejlepší hraný fi lm pro mládež do 18 let, a Cena diváků, 2001), O život (režie, 2008). V roce 1994 byly fi lmu Díky za každé nové ráno uděleny čtyři ceny Český lev v kategoriích: nejlepší český film roku, nejlepší režie, nejlepší scénář a nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Tento film získal v následujících letech ještě další ocenění.

Jako režisér má na kontě mnoho TV projektů např. zábavné pořady, hudební pořady, TV fi lmy a povídky, záznamy koncertů, cyklus dobové satiry Česká soda, komediální seriál Bubu a Filip, cyklus dokumentů Gen - galerie elity národa, cyklus Clever a další.

Velice pestrá je jeho herecká kariéra ve filmu, v divadle i v TV. Na kontě má již více než 40 fi lmových rolí (některé i v zahraniční), v dalších desítkách rolí se představil v divadle a televizi a na další role se připravuje.

 

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár