Šinkorová Daniela

Šinkorová Daniela

Svátek:
9. září
Osobní stránky:

Role:

Morticia Addams

Archiv rolí:

Velma Kelly
 

Daniela Šinkorová se narodila ve slovenské Nitře, vystudovala hudebně - dramatický obor na Konzervatoři v Bratislavě, poté JAMU v Brně - obor muzikál. Absolvovala rolí Sugar v NĚKDO TO RÁD HORKÉ na prknech ND v Brně. Spolupracovala také s DBM v Brně (SNY NOCÍ SVATOJÁNSKÝCH, BASTARD)
V Praze začínala v muzikálu DRACULA, pak následovaly MISE, HAIR, POMÁDA, POKREVNÍ BRATŘI, CATS, JACK ROZPAROVAČ. Mezitím spolupracovala s ND v Brně (SWEET CHARITY, PLES v HOTELU SAVOY a KRISTIÁN). Zahrála si také hlavní roli v HELLO DOLLY (Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem). Úspěšná byla její spolupráce s DJKT v Plzni, kde za roli Sally Bowles v KABARETU získala Thalii (2004). Stejný úspěch ji přinesla její spolupráce s Hudebním divadle Karlín v Praze (ANDĚL S ĎÁBLEM V TĚLE, Sugar v NĚKDO TO RÁD HORKÉ) a Velma Kelly v CHICAGU, za kterou (společně se Zuzankou v muzikálu Kristián v Brně) získala druhou Thalii (2002).
Je držitelkou dvou cen TýTý (2005,2006) a divácké ceny Anno (2006).
Vydala tři sólová alba, získala Zlatou desku za CD Dárek Vánoční.
Účinkovala v úspěšných seriálech: NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA PO 20 LETECH,ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a GYMPL.
Momentálně ji pravidelně vídáte na FTV Prima ve VIP zprávách, hraje hl. roli Donny v muzikálu Mamma mia!, účinkuje v Divadle Palace ( Manželský poker a Miluji Tě, ale...), v Hudebním divadle Karlín v Praze jako Morticie v muzikálu The Addams Family.
Je fanynkou Rogera Federera, Valentina Rossiho, Barbry Streisand...
Její vášní jsou parfémy.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár