TANEC PRAHA 2019: Sharon Eyal, Gai Behar / L-E-V Dance Company (IL): OCD Love

TANEC PRAHA 2019: Sharon Eyal, Gai Behar / L-E-V Dance Company (IL): OCD Love

Sharon Eyal, Gai Behar / L-E-V Dance Company (IL): OCD Love

Izraelská choreografka Sharon Eyal, bývalá členka Batsheva Dance Company, a Gai Behar se ztotožnili s textem Neila Hilborna ,,OCD“ (Obssesive-Compulsive Disorders) a proměnili jej v působivou taneční báseň. Skrz dokonalou, originální řeč těla šesti tanečníků vyvěrají na povrch nejniternější pocity bolesti, úzkosti a neklidu, které podtrhují pulzující beaty DJ Oriho Lichtika. I přes hloubku a vážnost tématu je však OCD LOVE naplněno neskonalou smyslností a krásou. Jaké to je milovat s obsedantně kompulzivní poruchou?

 

Sharon Eyal pochází z Jeruzaléma. Mezi lety 1990 – 2012 působila v souboru Batsheva Dance Company nejprve jako tanečnice, později jako choreografka a umělecká ředitelka. S produkčním Gaiem Beharem poprvé spolupracovala v roce 2005 na díle Bertolina, a postupem času se z nich stalo přední duo na poli současného tance. Jejich spolupráce kulminovala v roce 2013 vznikem vlastního souboru L-E-V, v němž tvoří společně s DJ Ori Lichtikem a talentovanými tanečníky. Jejich díla sklízí úspěch po celém světě a získala mnohá ocenění, např. prestižní cenu Fedora Prize v roce 2017.

 

Tvůrci: Sharon Eyal, Gai Behar

Tančí: Biran Gon, Devaney Darren, Lurie-Pardes Keren, Emmanuel Harcher Clyde, Kakizaki Mariko, Hitting Rebecca

Zvuk a živá hudba: Ori Lichtik

Světelný design: Thierry Dreyfus

Kostýmy: Odelia Arnold ve spolupráci s: Rebecca Hytting, Gon, Biran, Sharon Eyal, Gai Behar

Technický ředitel: Alon Cohen

Koproducenti: Colours - International Dance Festival - Stuttgart (Germany), Sadler’s Wells - London (England), Carolina Performing Arts - The University of North Carolina at Chapel Hill (USA), Julidans - Amsterdam (Netherlands), Montpellier Danse, The production of OCD LOVE was developed through a Performing Arts Residency at The Banff Centre (Canada)

 

Premiéra: 21. října 2015

photo by Regina Brocke

 

photo by Regina Brocke

 

photo by Ron Kedmi

Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár