Mam'zelle Nitouche

Mam'zelle Nitouche

Hudba:
Florimond Hervé
Libreto:
Henri Meilhac, Albert Millaud
Překlad:
Oldřich Nový
Režie a choreografie:
Kostýmy:
Scéna:
Hudební nastudování:
Sound design:

Délka představení: 2 hodiny 45 minut (vč. přestávky) (včetně přestávky)

Osoby a obsazení:

Célestin:
Denisa de Flavigny:
Fernand de Champlatreux:
Major de Chateau-Gibus:
Matka představená :
Loriot :
Corinna:
Ředitel divadla:
Režisér:
Inspicient:
Fortnýřka:
Sylvia:
Lydia:
Gimblette:

Mam'zelle Nitouche - tisková konference


Mam'zelle Nitouche - oficiální fotografie


Mam'zelle NitoucheMam'zelle Nitouche - premiéra ze zákulisíPremiéra 31. ledna. 2013

Derniéra: 14. listopadu 2018

Slavná opereta Mamzelle Nitouche (česky "Slečna Netýkavka") vznikla před 130 lety, v roce 1883, jako posměšná parodie na tehdejší bombastickou operní tvorbu. Českým divákům dodnes nabízí výbornou hudbu a libreto, které v překladu a úpravě Oldřicha Nového vyniká nápaditým situačním i slovním humorem. „Mamzelka“ je nejznámější a rozhodně nejlepší operetou skladatele Florimonda Hervé. Dosáhla světového úspěchu a mnohokrát se hrála i v českých divadlech, Hudební divadlo Karlín nevyjímaje. Mnozí máme navíc ještě v paměti film / televizní inscenaci z roku 1977, kde roli Célestina (Floridora) ztvárnil Lubomír Lipský.

Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren.

Navíc je příběh vtipně „přesazen“ do doby a prostředí, které je všem notoricky známé z filmů o četnících ze Saint-Tropez! Režisér a choreograf inscenace Gustav Skála, dokázal již v roce 2008 vtisknout brněnskému nastudování, z něhož vycházíme a k němuž se v rámci rozvíjející se spolupráce s Městským divadlem Brno i hlásíme, neuvěřitelný náboj, proto věříme, že i nejnovější zpracování potěší nejen operetního diváka Hudebního divadla Karlín.

 

Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár