Aida

Aida

Hudba:
Elton John
Text:
Scénář:
Linda Woolverton, Robert Falls, David Henry Hwang
Námět:
Giuseppe Verdi - Aida
Překlad a české texty písní:
Režie:
Choreografie:
Koordinátor a choreograf bojových scén:
Petr Argo Nůsek
Scéna a kostýmy:
Light design:
Hudební nastudování:

Délka představení:2 hodiny 40 minut (včetně přestávky)

Osoby a obsazení:

Aida:
Amneris:
Lucie Bílá

Kora Lang - understudy

Více informací k výhradnímu obsazení zde!

Radames:
Zoser:
Mereb:
Nehebka:

Aida - první čtená zkouška


Aida - Making of (1)Aida - Making of (2)Aida - Making of (3)Aida - premiéra


Aida - oficiální fotografie


Aida - spot


Exkluzivně! Tim Rice na muzikálu Aida100. AidaMuzikál AIDA měl premiéru v Palace Theatre na Broadwayi v březnu 2000 a hrál se 4 a půl roku (1.852 představení a 30 previews), čímž se zařadil mezi jeden z nejdéle hraných muzikálů na Broadwayi. Příběh je inspirován stejnojmennou operou Giuseppe Verdiho, ke které napsal libreto Auguste Mariette.

AIDA byla uvedena ve více než 20 zemích celého světa a byla přeložena, včetně češtiny, do 15 jazyků. Je s podivem, že muzikál britských autorů Eltona Johna a Tima Rice nebyl nikdy uveden v Anglii.

Muzikál AIDA získal čtyři Tony Awards, včetně Tony Award za nejlepší hudbu k muzikálu. Time Magazine zařadil muzikál AIDA mezi deset nejlepších muzikálů roku. Zájezdová verze po Spojených státech získala pět Touring Broadway Awards, včetně ceny za nejlepší muzikál. AIDA získala i celou řadu dalších prestižních cen: Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award, Clarence Derwent Award a další.

Brodway cast recording CD získalo cenu Grammy jako nejlepší muzikálové album. Píseň „Written in the Stars“ (Co je psáno ve hvězdách) z tohoto muzikálu se dostalo na druhou příčku hitparády Billboard US a na první pozici v hitparádě kanadské. Hudební divadlo Karlín spolu s EMI Music uvažují o vydání českého alba muzikálu.

Hudba Eltona Johna je stylově eklektická. Najdeme v ní moderní reggae, Motown i gospel. Zastoupen je samozřejmě typický Eltonův pop a vystopujeme v ní i silný vliv africké hudby.

 

Premiéry 4. a 5. října 2012

Derniéra 13. června 2015

Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár