Slunce, seno, jahody
Slunce, seno, jahody

Slunce, seno, jahody

První český muzikál ze vsi!

Pořadatel: Hudební divadlo Karlín
from 390 CZK
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
Thursday
10. 10. 2024 from 19:00
Free tickers
387
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
Friday
11. 10. 2024 from 19:00
Free tickers
305
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
Saturday
12. 10. 2024 from 15:00
Free tickers
108
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
Saturday
12. 10. 2024 from 19:00
Free tickers
147

Show Information

  • 2 hodiny 30 minut incl. break
  • Big scene
  • 0+
    Accessible from 0 years
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiere
    Th 16. 6. 2022

Slunce, seno, jahody

Bláznivá letní komedie z jihočeských Hoštic podle filmu Zdeňka Trošky a Petra Markova z roku 1983.

Děj muzikálu, stejně jako filmu, se odehrává v jihočeské vsi Hoštice, do jejíhož JZD přichází na brigádu student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička. Ten chce vyzkoušet v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí“, jinými slovy, chce nechat krávy poslouchat při dojení hudbu. Vedení JZD však nechce o žádném prapodivném pokusu ani slyšet. Šimon tedy zkusí štěstí u faráře Otíka, experiment vyjde a farářova kráva podojí až zázračné množství mléka. Blažena, dcera paní Škopkové, u níž je Šimon ubytován, má za úkol zjistit, jak se věci mají. Všechno zamotá žárlivost Blaženina kluka Vency, který si myslí, že Blažena čeká dítě se Šimonem a ne s ním. A k tomu se ještě po vesnici roznese, že Šimon je synem předsedy krajské zemědělské správy. O zápletky, které přinášejí spoustu komických a zábavných situací tedy není nouze.

Hudbu, texty písní i muzikálové libreto vytvořil Ondřej G. Brzobohatý, pro nějž jde o druhý autorský muzikál uváděný v Hudebním divadle Karlín. To se rozhodlo uvést premiéru této letní muzikálové komedie v poněkud netradičním čase a to v červnu 2022!


Premiéra v Hudebním divadle Karlín v červnu 2022.


UNDERSTUDY

Understudy, nebo také náhradník, je umělec, který nazkouší konkrétní roli v inscenaci, ale pravidelně v ní nevystupuje. Tento náhradník je potom připravený do role kdykoli nastoupit, pokud původní umělec nemůže vystupovat kvůli zranění, nemoci nebo jiným nepředvídatelným okolnostem. Understudy je proto důležitou součástí inscenace a nastupuje ve chvíli, kdy bychom jinak představení museli zrušit. Understudy navštěvuje všechny zkoušky inscenace společně s hlavním obsazením, tak aby důkladně nastudoval konkrétní roli a byl připraven kdykoli vystoupit.  

Cast & Creative

Cast

*Understudy Šimon
Holec Martin
**Understudy Předseda
Kotiš Bronislav

Creative

Filmová hudba
Hudba, text, libreto
Choreografie
Hudební nastudování
Kostýmy
Light design
Sound design