Karel Svoboda 80
Karel Svoboda 80

Karel Svoboda 80

Hudební divadlo Karlín připravilo k nedožitým 80. narozeninám fenomenálního skladatele, hitmakera Karla Svobody exkluzivní koncert, v němž mu jeho písněmi vzdala poctu celá plejáda populárních umělcům, jimž ve své době napsal spousty hitů, tak i mladší zpěváci, kteří jeho písně v současnosti pro tento koncert nazpívají, ale mnohdy i dále zařadí do svého repertoáru. Karel Svoboda předčasně ukončil svůj plodný život v lednu 2007, my si však tímto koncertem připomněli jeho nedožité narozeniny přesně v den, kdy se před 80 lety narodil - 19. prosince.

Show Information

  • 2 hodiny a 30 minut incl. break
  • Small scene
  • 0+
    Accessible from 0 years
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiere
    Su 30. 12. 2018

Karel Svoboda 80

Hudební divadlo Karlín připravilo k nedožitým 80. narozeninám fenomenálního skladatele, hitmakera Karla Svobody exkluzivní koncert, v němž mu jeho písněmi vzdala poctu celá plejáda populárních umělcům, jimž ve své době napsal spousty hitů, tak i mladší zpěváci, kteří jeho písně v současnosti pro tento koncert nazpívají, ale mnohdy i dále zařadí do svého repertoáru. Karel Svoboda předčasně ukončil svůj plodný život v lednu 2007, my si však tímto koncertem připomněli jeho nedožité narozeniny přesně v den, kdy se před 80 lety narodil - 19. prosince.

Scénář koncertu připravil Mgr. Pavel Polák, umělecký šéf divadla, a Radan Dolejš, muzikolog, hudební historik a známý dramaturg koncertů a televizních zábavních pořadů. Hudební nastudování a dirigent Martin Kumžák, taneční choreografie Petra Parvoničová. Moderování se ujal Libor Bouček.

Koncert byl dělen do jednotlivých tematických bloků, z nichž namátkou zmiňme mj. FILMY A SERIÁLY (Tři oříšky pro Popelku, Noc na Karlštejně, Návštěvníci, Létající Čestmír a Dobrodružství kriminalistiky), MUZIKÁLY (Dracula, Monte Cristo, Noc na Karlštejně a Golem), MLADÍ A NEKLIDNÍ, atd. Vyvrcholením koncertu byl blok písní Karla Gotta a závěrečná finálová píseň všech účinkujících.

Těmi byli: Karel Gott, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David, Daniel Hůlka, Jiří Korn, Václav Neckář, Ilona Csáková, Leona Machálková, Iva Pazderková, Václav Noid Bárta, Martin Chodúr, Jan Kopečný, Lešek Semelka, Pavel Vítek, Marian Vojtko, Slza, Ines Ben Ahmed, Johanka Kopačková a Vendula Příhodová.

Koncert zaznamela TV Prima a uvedla na televizních obrazovkách v neděli 30. prosince 2018 od 20:15 hod.

Cast & Creative

Cast

Creative