A QUIET EVENING OF DANCE
A QUIET EVENING OF DANCE

A QUIET EVENING OF DANCE

Balet je Forsythovým rodným jazykem a světový choreograf mu vzdává hold i v nejnovějším díle, s nímž se po dvaceti letech vrací na festival Tanec Praha.

Pořadatel: TANEC PRAHA

Show Information

  • 1 hodina 40 minut incl. break
  • Big scene
  • 12+
    Accessible from 12 years
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiere
    Sa 11. 9. 2021

A QUIET EVENING OF DANCE

Balet je Forsythovým rodným jazykem a světový choreograf mu vzdává hold i v nejnovějším díle, s nímž se po dvaceti letech vrací na festival Tanec Praha. Jak je mu za více než pětačtyřiceti-letou kariéru vlastní, i tentokrát klasickou baletní techniku mění – neotřele, osobitě, v kombinaci s prvky hip hopu – a přizpůsobuje ji 21. století. A Quiet Evening of Dance je tichý a minimalistický, žádá divákův intelekt a pozornost.


William Forsythe je jednou z největších osobností tance pochází z New Yorku. Nejprve tančil v Joffrey Ballet, později v Stuttgartském baletu, kde se stal v roce 1976 rezidenčním choreografem. Od roku 1984 působil jako šéf Frankfurtského baletu, který proslavil po celém světě. Po jeho ukončení činnosti založil v roce 2005 vlastní soubor The Forsythe Company, jenž řídil do roku 2015. Jeho díla jsou uváděna prestižními soubory a zároveň je zván k řadě projektů z oblasti filmu, vizuálního umění, konkrétně instalací. Je držitelem francouzského titulu Commandeur des Arts et Lettres (1999) a mnoha ocenění, např. New York Dance and Performance “Bessie” Award, London’s Laurence Olivier Award, Zlatého lva na benátském Biennale, the Grand Prix de la SACD nebo Samuel H Scripps / American Dance Festival Award za celoživotní výkon v roce 2012 a dalších.


VSTUPENKY ZDE: https://goout.net/cs/a-quiet-evening-of-dance/szvgwnp/

Cast & Creative

Cast

Creative