Slunce, seno, jahody
Slunce, seno, jahody

Slunce, seno, jahody

První český muzikál ze vsi!

Pořadatel: Hudební divadlo Karlín
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
čtvrtek
10. 10. 2024 od 19:00
Volné vstupenky
555
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
pátek
11. 10. 2024 od 19:00
Volné vstupenky
526
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
sobota
12. 10. 2024 od 15:00
Volné vstupenky
176
Slunce, seno, jahody
Velká scéna
sobota
12. 10. 2024 od 19:00
Volné vstupenky
225

Informace o představení

  • 2 hodiny 30 minut včetně přestávky
  • Velká scéna
  • 0+
    Přístupné od 0 let
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiéra
    čt 16. 6. 2022

Slunce, seno, jahody

Bláznivá letní komedie z jihočeských Hoštic podle filmu Zdeňka Trošky a Petra Markova z roku 1983.

Děj muzikálu, stejně jako filmu, se odehrává v jihočeské vsi Hoštice, do jejíhož JZD přichází na brigádu student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička. Ten chce vyzkoušet v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí“, jinými slovy, chce nechat krávy poslouchat při dojení hudbu. Vedení JZD však nechce o žádném prapodivném pokusu ani slyšet. Šimon tedy zkusí štěstí u faráře Otíka, experiment vyjde a farářova kráva podojí až zázračné množství mléka. Blažena, dcera paní Škopkové, u níž je Šimon ubytován, má za úkol zjistit, jak se věci mají. Všechno zamotá žárlivost Blaženina kluka Vency, který si myslí, že Blažena čeká dítě se Šimonem a ne s ním. A k tomu se ještě po vesnici roznese, že Šimon je synem předsedy krajské zemědělské správy. O zápletky, které přinášejí spoustu komických a zábavných situací tedy není nouze.

Hudbu, texty písní i muzikálové libreto vytvořil Ondřej G. Brzobohatý, pro nějž jde o druhý autorský muzikál uváděný v Hudebním divadle Karlín. To se rozhodlo uvést premiéru této letní muzikálové komedie v poněkud netradičním čase a to v červnu 2022!


Premiéra v Hudebním divadle Karlín v červnu 2022.


UNDERSTUDY

Understudy, nebo také náhradník, je umělec, který nazkouší konkrétní roli v inscenaci, ale pravidelně v ní nevystupuje. Tento náhradník je potom připravený do role kdykoli nastoupit, pokud původní umělec nemůže vystupovat kvůli zranění, nemoci nebo jiným nepředvídatelným okolnostem. Understudy je proto důležitou součástí inscenace a nastupuje ve chvíli, kdy bychom jinak představení museli zrušit. Understudy navštěvuje všechny zkoušky inscenace společně s hlavním obsazením, tak aby důkladně nastudoval konkrétní roli a byl připraven kdykoli vystoupit.  

Umělci a tvůrci

Umělci

*Understudy Šimon
Holec Martin
**Understudy Předseda
Kotiš Bronislav

Tvůrci

Filmová hudba
Hudba, text, libreto
Choreografie
Hudební nastudování
Kostýmy
Light design
Sound design