Contemporary Xmas: Movie Fantasy
Contemporary Xmas: Movie Fantasy

Contemporary Xmas: Movie Fantasy

Vánoční představení dětských tanečníků současného tance a streetu z renomovaného studia Contemporary – prostor pro tanec. Děti se již potřetí postaví na jeviště, kde před nimi vystupovalo mnoho z jejich tanečních pedagogů. Ti pro letošní adventní gala našli inspiraci ve fantazii vánočních pohádek a filmů.

Pořadatel: Contemporary z.s.

Informace o představení

  • 90 minut včetně přestávky
  • Velká scéna
  • 0+
    Přístupné od 0 let

  • Premiéra
    po 5. 12. 2022

Contemporary Xmas: Movie Fantasy

Představení Contemporary Xmas: Movie Fantasy není vlastní produkce Hudebního divadla Karlín. Pořadatelem je Contemporary z.s.

 

Contemporary - prostor pro tanec je renomované taneční studio pro děti a dospělé na Náměstí Míru. Ve svém studijním tanečním programu vzdělává děti už 23 let. Jeho zaměření na současný tanec (contemporary dance) na soutěžích prezentuje složka Contemporary Community, která v loňském roce přivezla mnoho 1. míst z mistrovství ČR i pohárů. Streetová sekce se může chlubit Elements Community, kteří v říjnu reprezentovali ČR a studio na mistrovství světa v Portugalsku. Od letošního roku funguje v prostoru také nový vzdělávací program - Community Elite, skupina ve které se vzdělávají mladí tanečníci a choreografové. Pod vedením zkušených pedagogů a choreografů kombinují své zkušenosti a fúzují contemporary a street dance s dalšími styly. Zlepšují zde své taneční umění, pedagogické základy, zkoušejí si choreografii pro eventy, divadla, ale i video dance. 

 

Kromě pravidelných kurzů studio pro studenty pořádá taneční workshopy a soustředění s českými a zahraničními lektory. Dbá také na individuální osobnostní růst a kulturní kultivaci mladých tanečníků a tanečnic. Prostor také zajišťuje zázemí pro zkoušky a nastudování choreografií českým tanečním souborům.

 

 

Kvalita výuky se opírá o lektorský tým, který pečlivě zaštiťují zakladatelka studia MgA. Vendula Poznarová, ředitelka dětského oddělení Mgr. Eva Šleisová a umělecká šéfka Community Elite Svatava Kobzová. Samozřejmým kritériem lektorů je metodická vybavenost nejlépe po absolvování oboru pedagogiky tance na pražské HAMU, aktivní taneční profesionalita a radost z práce s dětmi. Každý rok s nimi lektoři připravují dvě představení. Od loňského roku realizované na prknech Karlínského divadla.

 


Umělci a tvůrci

Umělci

Tvůrci