Contemporary gala: ZPÍVEJ
Contemporary gala: ZPÍVEJ

Contemporary gala: ZPÍVEJ

Závěrečné představení Contemporary gala dětských tanečníků současného tance a streetu z renomovaného studia Contemporary – prostor pro tanec. Děti se již podruhé postaví na jeviště, kde před nimi vystupovalo mnoho z jejich tanečních pedagogů. Ti pro letošní závěrečné představení našli inspiraci v animovaném muzikálu Zpívej a těší se na parádní čísla.

Informace o představení

  • 1 hodina, 30 minut včetně přestávky
  • Velká scéna
  • 0+
    Přístupné od 0 let

  • Premiéra
    st 25. 5. 2022

Contemporary gala: ZPÍVEJ

Contemporary - prostor pro tanec je renomované taneční studio pro děti a dospělé na Náměstí Míru. Ve svém studijním tanečním programu vzdělává děti už 22 let. Jeho zaměření na současný tanec (contemporary dance), který na soutěžích prezentuje složka Contemporary Community, je od loňského roku rozšířen o streetovou sekci Elements Community. Kromě pravidelných kurzů studio pro studenty pořádá taneční workshopy a soustředění s českými a zahraničními lektory. Dbá také na individuální osobnostní růst a kulturní kultivaci mladých tanečníků a tanečnic.

 

Kvalita výuky se opírá o lektorský tým, který pečlivě zaštiťují zakladatelka studia MgA. Vendula Poznarová a ředitelka dětského oddělení Mgr. Eva Šleisová. Samozřejmým kritériem lektorů je metodická vybavenost nejlépe po absolvování oboru pedagogiky tance na pražské HAMU, aktivní taneční profesionalita a radost z práce s dětmi. Každý rok s nimi lektoři připravují dvě představení. V letošní sezóně poprvé účinkovali na prknech Karlínského divadla ve vánočním XMAS Contemporary, ve kterém se seznámili se světem muzikálů. Pro závěrečné  Contemporary gala se inspirovali animovaným muzikálem Zpívej.

 

Prostor také zajišťuje zázemí pro zkoušky a nastudování choreografií českým tanečním souborům. Nejčastěji své domovské produkční platformě Contemporary Theatre, která ve svém stipendijním programu Summer Lab navazuje na profesní vzdělávání budoucích tanečních profesionálů. 

Umělci a tvůrci

Umělci

Tvůrci