XMAS World
XMAS World

XMAS World

Vánoční a novoroční svátky slaví celý svět. Každá kultura trochu jinak. Jiné zvyky, jiná očekávání, jiná víra a přání. Všechny však spojuje láska, radost a naděje v lepší budoucnost. Contemporary X-mas World je představení dětských a mladých tanečníků současného tance, streetu a diska z renomovaného studia Contemporary - prostor pro tanec. Děti se těší na jeviště, kde před nimi účinkovalo mnoho z jejich tanečních pedagogů. Letošní vánoční představení je inspirované tématem vánoc a novoročních oslav v Čechách a ve světě.

Pořadatel: Contemporary - prostor pro tanec

Informace o představení

  • 2 hodiny včetně přestávky
  • Velká scéna
  • 0+
    Přístupné od 0 let
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiéra
    Tu 12. 12. 2023

XMAS World

Vánoční a novoroční svátky slaví celý svět. Každá kultura trochu jinak. Jiné zvyky, jiná očekávání, jiná víra a přání. Všechny však spojuje láska, radost a naděje v lepší budoucnost. Contemporary X-mas World je představení dětských a mladých tanečníků současného tance, streetu a diska z renomovaného studia Contemporary - prostor pro tanec. Děti se těší na jeviště, kde před nimi účinkovalo mnoho z jejich tanečních pedagogů. Letošní vánoční představení je inspirované tématem vánoc a novoročních oslav v Čechách a ve světě.

Contemporary - prostor pro tanec je renomované taneční studio pro děti a dospělé na Náměstí Míru. Ve svém studijním tanečním programu vzdělává děti více než 20 let. Jeho zaměření na současný tanec (contemporary dance) na soutěžích prezentuje složka Contemporary Community. Streetovou soutěžní sekcí je Elements Community. Studio také začalo reprezentovat Disco Community. Kromě pravidelných kurzů pro studenty pořádá Contemporary – prostor pro tanec taneční workshopy a soustředění s českými a zahraničními lektory. Dbá také na individuální osobnostní růst a kulturní kultivaci svých svěřenců. Z jeho mladých tanečních talentů vyrůstá skupina multižánrově se rozvíjejících tanečníků Elite Community.

 

Studio také zajišťuje zázemí pro zkoušky a nastudování choreografií českým tanečním souborům a poskytuje prostor unikátním mezinárodním tanečním, pohybovým a divadelním projektům nebo workshopům.

 

S velkou radostí také provozuje regionální pobočky Contemporary – prostor pro tanec. K zavedené pobočce ve východních Čechách pod vedením Petry Dědkové, přibyly také středočeské pobočky v Mníšku pod Brdy a Líšnici. O jejich fungování pečuje Šárka Šebková.

 

Kvalita výuky se opírá o lektorský tým, který pečlivě zaštiťují zakladatelka studia MgA. Vendula Poznarová a ředitelka dětského oddělení Mgr. Eva Šleisová. Samozřejmým kritériem lektorů je metodická vybavenost nejlépe po absolvování oboru pedagogiky tance na pražské HAMU, aktivní taneční profesionalita a radost z práce s dětmi. Každý rok s nimi lektoři připravují dvě představení. 


Umělci a tvůrci

Umělci

Tvůrci