CZECH GRAND DESIGN 21
CZECH GRAND DESIGN 21

CZECH GRAND DESIGN 21

To nejlepší z českého designu za uplynulý rok! 16. ročník Cen Czech Grand Design ocení během slavnostního večera vítěze v kategoriích produktový design, móda, šperk, ilustrace, fotografie, grafika, výrobce a objev roku!

Pořadatel: Profil Media

Informace o představení

  • 75 minut včetně přestávky
  • Velká scéna
  • 0+
    Přístupné od 0 let
  • NO ENGLISH SUBTITLES

  • Premiéra
    Tu 22. 3. 2022

CZECH GRAND DESIGN 21

Ceny Czech Grand Design jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu ČR za nejlepší práce v oborech produktový design, móda, šperk, fotografie, ilustrace a grafický design a vyhlašuje také výrobce a objev roku. Zlatým hřebem večera je zvolení Grand Designéra roku, vítěze napříč všemi kategoriemi. Ceny letos čeká 16. ročník! Zcela poprvé se odehrají v kulisách Hudebního divadla Karlín. Slavnostní večer poběží také v přímém přenosu na ČT art.

 

Produktový design, móda, šperk, grafický design, ilustrace, výrobce a objev roku. Etablovaná jména i nečekané novinky. Celkem 79 tvůrců a firem má šanci získat prestižní ocenění v jedné z 8 kategorií Cen Czech Grand Design 2021. Široké nominace nabízejí průřez toho nejzdařilejšího z českého designu za uplynulý rok. Od kolekce brýlí přes vázy, svítidla, fotografické koláže, nábytek po sérii ilustrací upozorňující na dezinformace. Nominace se zúží na tři finalisty v každé kategorii už na začátku března na výstavě Best of: CGD21 v Galerii České spořitelny.

 

Galavečer Cen Czech Grand Design se po dvouleté pauze, kdy kvůli pandemii koronaviru proběhl jen na televizních obrazovkách bez fyzicky přítomných hostů, přesouvá do Hudebního divadla Karlín. „Letošní Ceny Czech Grand Design představí celou řadu nových jmen. V kategorii Objev roku se dají nová jména očekávat, překvapením jsou v kategoriích Designér šperku roku nebo Módní designér roku. Tato nová vlna českého designu přichází v době, která pro tvůrce není jednoduchá. Trh poměrně turbulentně reaguje na průběh pandemie, a tak řada projektů stála, některé stále čekají na své uvedení v příznivější době. Dobrou zprávou je, že většina designérů pokračuje ve své práci a ještě lepší zprávou je, že nepřízni navzdory vznikají nové značky, expandují noví výrobci a v Cenách se promítá naděje a kreativita mladé generace českých designérů,“ uvedla Jana Zielinski, ředitelka Designbloku za Přípravný výbor Cen. V rámci slavnostního večera bude oceněna také osobnost, která vstoupí do Síně slávy českého designu za celoživotní přínos tomuto oboru.

 

Režisérkou večera je Jana Burkiewiczová z formace Burkicom, scénografkou Lucie Škandíková a autorem kostýmů Marek Cpin. Hosté a diváci se mohou těšit na spektakulární show apokalyptické éry. Hrdiny večera však budou samozřejmě designéři!


Umělci a tvůrci

Umělci

Tvůrci