Bárta Václav Noid

Bárta Václav Noid Datum narození:
Svátek:
Osobní stránky:
Facebook:
-
28. září
www.noid.cz
http://cs-cz.facebook.com/pages/Vaclav-Noid-Barta-2/195669080189
Role:
Sestra v akci:
Curtis Shank
Carmen:
Garcia
Bonnie & Clyde:
Clyde Barrow
Jesus Christ Superstar:
Ježíš Kristus, Jidáš Iškariotský, Pilát Pontský
Mam'zelle Nitouche:
Režisér
Archiv rolí:
The Addams Family:
Lurch
Lucie, větší než malé množství lásky:
Daniel
Aida:
Radames
 

Od čtyř let se zajímal o hudbu. Učil se hrát na klavír, flétnu a klarinet. Později, jako samouk, na kytaru, basu a bicí. Na poli populární a rockové hudby v průběhu let spolupracoval jako skladatel, aranžér a zpěvák například s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Martinem Poštou a Lucií Bílou, se skupinami Arakain, Dymytry, Checkpoint.

V posledních letech vytvořil řadu muzikálových rolí: Vortinger (EXCALIBUR), Ďábel (ELIXÍR ŽIVOTA), Baron (DÁMA S KAMÉLIEMI), James Wayne (OBRAZ DORIANA GRAYE) - též na CD a DVD, Josef Němec (NĚMCOVÁ!), Robin z Loxley (ROBIN HOOD), Hamlet (HAMLET). Na scéně Hudebního divadla Karlín zazářil již v roli Garcii v CARMEN, v rolích Jidáše Iškariotského a Piláta Pontského v JESUS CHRIST SUPERSTAR a jako Radames v muzikálu AIDA. V muzikálu LUCIE, VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY aktuálně ztvárňuje hlavní mužskou roli – Daniela.

Je autorem hudby k muzikálu NĚMCOVÁ! a k filmu KAJÍNEK, v němž ztvárnil také roli spoluvězně hlavního hrdiny. Složil a nazpíval ústřední píseň k seriálu OBCHOĎÁK pro TV PRIMA. V roce 2012 vydal se svou kapelou CD "Rány". Autorsky spolupracoval na nových albech Báry Basikové, Kamily Nývltové a Heleny Vondráčkové.

Na podzim 2013 vydal své sólové CD Václav NOID Bárta, kde mimo převzatých hitů jsou i jeho autorské skladby a na kterém spolupracoval s Českým národním symfonickým orchestrem, Gabrielou Demeterovou a Emmou Smetanou.

Zpět