Pidrmanová Jana

Pidrmanová Jana

Svátek:
24. května

Role:

Archiv rolí:

 

Pochází z Františkových Lázní. S divadlem se začala seznamovat už v dětství na LŠU a v souboru Západočeského divadla, kde hrála dětské role. Po maturitě na hotelové škole vystudovala v letech 2004-08 herectví na DAMU. Jejími pedagogy byli Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Daria Ullrichová a Jan Nebeský. Před ukončením studií absolvovala stáž v berlínském divadle Eigenreich.

Po absolutoriu hostovala: v Divadle Aha!, v titulní roli Sněhové královny (H. Ch. Andersen: SNĚHOVÁ KRÁLOVNA), v Jihočeském divadle České Budějovice, v roli Lydie Bennetové (J. Austenová: PÝCHA A PŘEDSUDEK), v A Studiu Rubín, v roli O (I. K. Kubák, L. Málková: KRÁSNÁ Z ROISSY), v brněnské Redutě jako Madame de Tourvel (P. Ch. de Laclos, D. Špinar: VALMONT), ve Švandově divadle jako Olga (F. Hrubín: KŘIŠŤÁLOVÁ NOC).

Od roku 2012 je členkou činohry Národního divadla, kde se představila v rolích, jako např. Tehíla (H. Galronová: MIKVE), Fanynka (P. Beaumarchais: BLÁZNIVÝ DEN ANEB FIGAROVA SVATBA), Julie (Moliére: PÁN Z PRASEČKOVA), Una (D. Harrower: Blackbird).
Spolupracuje s filmem a televizí.

 

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár