Poláková Barbora

Poláková Barbora Datum narození:
Svátek:
Osobní stránky:
Facebook:
-
-
-
-
Role:
Archiv rolí:
Lucie, větší než malé množství lásky:
Lucie
 

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. Působila či působí na těchto pražských divadelních scénách - Divadlo na Vinohradech, Švandovo divadlo, Městská divadla pražská - ABC a Rokoko, Viola, Aqualung, A Studio Rubín.

Z divadelních rolí například: Rosemary (F. Loesser, A. Burrows: JAK UDĚLAT KARIÉRU SNADNO A RYCHLE), Linda (W. ALLEN: MOCNÁ AFRODITÉ), Ingrid (M. Viewegh: ROMÁN PRO MUŽE), Klára Kipnisová (L. Rosten, M. Hanuš: PAN KAPLAN

MÁ TŘÍDU RÁD). Veřejnost zaujala v politické parodii BLONĎATÁ BESTIE a písňovou tvorbou - Jsem nevinná, Kráva. S Davidem Kollerem je spoluautorkou protestsongu Sami. Složila hudbu k inscenaci MED pro A Studio Rubín.

Hrála ve filmech: DEFINICE LÁSKY (2012), MICIMUTR (2011), FRANTIŠEK JE DĚVKAŘ (2008), v seriálech OKRESNÍ PŘEBOR, ZÁKLADKA, DOBRÁ ČTVRŤ, v televizních cyklech SOUKROMÉ PASTI a NEVINNÉ LŽI. Je spoluautorkou varieté ONI v experimentálním prostoru NoD.

Je držitelkou Ceny Jiřího Adamíry, která je udělována za výrazné tvůrčí úspěchy během studia a studentské Herecké ceny Jana Kreczmara udělované Svazem polských divadelních umělců.

Zpět