Novotný Pavel

Novotný Pavel

Datum narození:
13. 5. 1961 v Brně

Role:

Archiv rolí:

Sidney Bernstein
 

V roce 1980 jsem byl přijat ke studiu činoherního herectví s rozšířenou výukou muzikálu na brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění. Během následujících čtyř let jsem získával také první zkušenosti s prací v rozhlase a dabingu. Po absolutoriu jsem nastoupil do Severomoravského divadla v Šumperku, kam jsme se spolužáky přenesli i jedno z našich absolventských představení – Calábkovo Zavraždění sv. Celestiny v režii Pavla Hradila.

Již po dokončení studia JAMU mě oslovilo vedení Východočeského divadla v Pardubicích, kde jsem dodnes - plných dvacet sezon. K rolím, které jsem tu hrál, patří například poručík Champlatreux (Mam´zelle Nitouche), náčelník Bromden (Přelet nad kukaččím hnízdem), Othello (Othello), Lennie (O myších a lidech), Athos (Tři mušketýři), Horác Wandergelder (Hello, Dolly!), Harold Nichols (Donaha!) a mnoho dalších.

Kromě divadla se věnuji i práci televizní a rozhlasové, dabingu a reklamě. Pro chrudimskou společnost AMOS pravidelně přednáším na seminářích o kultuře jazyka a technice mluveného projevu.

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár