Marek Kryštof

Marek Kryštof

Svátek:
18. září

Role:

Archiv rolí:

Sasha Iljinsky
 

Od konce 80.let se věnuje mnoha hudebním a divadelním aktivitám ve velmi širokém spektru – jako pianista, skladatel, dirigent, aranžér a textař.

Již osmou sezónu působí v Hudebním divadle Karlín, kde se podílel na těchto titulech: PRODUCENTI, LIMONÁDOVÝ JOE, CARMEN, ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA, POLSKÁ KREV, JESUS CHRIST SUPERSTAR, VRAŽDA ZA OPONOU, MAM´ZELLE NITOUCHE, AIDA, LUCIE – VĚTŠÍ, NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY. Je stálým hostem Českého národního orchestru. V rámci festivalu Prague Proms dirigoval koncerty tohoto tělesa, mj. HOLLYWOOD NIGHT, JAZZ MEETS SYMPHONY, BOBBY SHEW NIGHT, SEMAFOR "50" a mnoho dalších.

V prosinci 2010 uvedl v rámci abonentního cyklu ČNSO své dvě vlastní kompozice: OVERTURE NA MOTIVY JANA JAKUBA a symfonickou suitu LEGENDY MAGICKÉ PRAHY.

Téhož roku měla premiéru jeho SUITE NO.1 FOR SYMPHONY AND JAZZ ORCHESTRA. V březnu 2011 se uskutečnila premiéra incenace Laterny Magiky LEGENDY MAGICKÉ PRAHY, pro kterou napsal a s orchestrem ND natočil 90 minut symfonické hudby. V prosinci 2011 byla inscenována v divadle Hybernia VÁNOČNÍ KOLEDA, kde je autorem hudby i písňových textů. V dubnu 2012 dirigoval premiéru houslového koncertu KLÍČ K ZAHRADÁM, který napsal pro Gabrielu Demeterovou. O měsíc později s Karlovarským symfonickým orchestrem provedl v premiéře svou SINAEL JAZZ SYMPHONY, kterou ještě v témže roce natočil na CD. V listopadu 2013 se uskutečnila premiéra jeho dalšího muzikálového díla v produkci Studia Dva – DĚVČÁTKO – VÁNOČNÍ PŘÍBĚH / hudba i písňové texty /.V lednu 2014 dirigoval premiéru své další kompozice - CYKLUS SYMFONICKÝCH PÍSNÍ v projektu IN TRIO ( Marina Vyskvorkina, Gabriela Demeterová a Sára Bukovská, za doprovodu symfonického orchestru ). V únoru 2014 byl premiérován jeho další koncert – tentokrát pro English Horn a symfonický orchestr - SRDCE ZAHRAD / SOČR pod vedením Vladimíra Válka v podání sólistky Jitky Tomšíčkové /. V říjnu 2014 zazněla premiéra za řízení autora jeho zatím posledního koncertu BRÁNA K ZAHRADÁM pro klavír a symfonický orchestr.

Komponuje a aranžuje take pro bigbandy – zúčastnil se mnoha festivalů, za všechny jmenujme Montreux Jazz Festival (2008), nebo Czech Music Festival in London (2010).

Podílel se na vzniku CD a dvou výpravných koncertů pro Václava NOIDA Bártu - jako aranžér, dirigent a autor. V roce 2014 obdržel cenu diváka za inscenaci HAŠLER ...(Divadlo na Vinohradech)

V letech 1999 – 2003 působil v plzeňském divadle J.K. Tyla, kde kromě nastudování mnoha titulů uvedl spolu s Ant. Procházkou svou vlastní "jazzovou operetu" KRISTIÁN II.

Jako jazzový pianista natočil řadu CD. Ve spolupráci s vydavatelstvím Out of Frame vydal sólové klavírní album CALM PRESENCE, nebo autorské CD pro bigband a saxofonistu Tonyho Lakatose - ANGEL'S CRYING IN MY HEAD, ANGEL'S LAUGHTER IN MY HEART.

Více na www.krystofmarek.com

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár