Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

Hudba:
Libreto:
Přebásnil:
Režie:
Kostýmy a scéna:
Choreografie:
Koordinátor a choreograf bojových scén:
Petr Argo Nůsek
Hudební nastudování:
Light desing:
Sound disign:
ENGLISH SUBTITLES:
YES

Délka představení: 2 hodiny 20 minut (vč. přestávky) (včetně přestávky)

Osoby a obsazení:

Ježíš Kristus:
Jidáš Iškariotský:
Máří Magdaléna:
Pilát Pontský:
Herodes Antipa:
Kaifáš:
Annáš:
Apoštol Šimon Petr:
Apoštol Šimon Zélótes:

Video ukázka


Kamil Střihavka a Tim Rice - 20 let Ježíše v ČecháchO muzikálu

Muzikál / rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Protože producenti měli strach z reakce věřících a církve, vydali nejprve písničky z muzikálu na gramofonovém albu. Až pak byl muzikál uveden živě v londýnském West Endu a později na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona. Novější filmové zpracování je z roku 2000 (režie: Nick Morris).

S muzikálem Jesus Christ Superstar se české publikum nesetká poprvé, v Praze byl uveden již 24. července 1994 v divadle Spirála.

Na přelomu března a dubna 2010 proběhl v Hudebním divadle Karlín pětidenní maratón castingů do hlavní a vedlejších rolí, o které se ucházelo bezmála 600 umělců. Finální výběr proběhl na začátku května i za účasti hostujícího amerického režiséra. Dílčí zkoušky se uskutečnily již v červnu, naplno se pak zkoušky rozeběhly 12. července. Dvě slavnostní premiéry v Hudebním divadle Karlín se uskutečnily v listopadu 2010 a "Ježíš" je uváděn dodnes.

 

Premiéry 11. a 12. listopadu 2010

Zpět
Program
Kniha o divadle
Dárkové poukazy
Repertoár