Mam'zelle Nitouche

Mam'zelle Nitouche
Hudba: Florimond Hervé
Libreto: Henri Meilhac, Albert Millaud
Překlad: Oldřich Nový
Režie a choreografie: Gustav Skála
Kostýmy: Roman Šolc
Scéna: Eva Brodská
Hudební nastudování: Kryštof Marek
Sound design: Petr Košař
Délka představení: 2 hodiny 45 minut (včetně přestávky)
Osoby a obsazení:
Célestin: Bronislav Kotiš
Denisa de Flavigny: Zuzana Benešová, Radka Coufalová
Fernand de Champlatreux: Marián Vojtko
Major de Chateau-Gibus: Tomáš Bartůněk, Vladislav Beneš
Matka představená : Pavla Břínková, Zdena Herfortová
Loriot : Tomáš Trapl
Corinna: Pavla Břínková, Dita Hořínková
Ředitel divadla: Vladimír Brabec
Režisér: Václav Noid Bárta
Inspicient: Jan Urban
Fortnýřka: Zuzana Koliandrová
Sylvia: Zuzana Durďinová
Lydia: Lucie Juránková
Gimblette: Kateřina Nováková

Mam'zelle Nitouche - tisková konference

Mam'zelle Nitouche - fotografie 1 Mam'zelle Nitouche - fotografie 2 Mam'zelle Nitouche - fotografie 3 Mam'zelle Nitouche - fotografie 4

Mam'zelle Nitouche - oficiální fotografie

Mam'zelle Nitouche - oficiální fotografie - fotografie 1 Mam'zelle Nitouche - oficiální fotografie - fotografie 2 Mam'zelle Nitouche - oficiální fotografie - fotografie 3 Mam'zelle Nitouche - oficiální fotografie - fotografie 4

Mam'zelle Nitouche


Mam'zelle Nitouche - premiéra ze zákulisíSlavná opereta Mamzelle Nitouche (česky "Slečna Netýkavka") vznikla před 130 lety, v roce 1883, jako posměšná parodie na tehdejší bombastickou operní tvorbu. Českým divákům dodnes nabízí výbornou hudbu a libreto, které v překladu a úpravě Oldřicha Nového vyniká nápaditým situačním i slovním humorem. „Mamzelka“ je nejznámější a rozhodně nejlepší operetou skladatele Florimonda Hervé. Dosáhla světového úspěchu a mnohokrát se hrála i v českých divadlech, Hudební divadlo Karlín nevyjímaje. Mnozí máme navíc ještě v paměti film / televizní inscenaci z roku 1977, kde roli Célestina (Floridora) ztvárnil Lubomír Lipský.

 

Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren.

Navíc je příběh vtipně „přesazen“ do doby a prostředí, které je všem notoricky známé z filmů o četnících ze Saint-Tropez! Režisér a choreograf inscenace Gustav Skála, dokázal již v roce 2008 vtisknout brněnskému nastudování, z něhož vycházíme a k němuž se v rámci rozvíjející se spolupráce s Městským divadlem Brno i hlásíme, neuvěřitelný náboj, proto věříme, že i nejnovější zpracování potěší nejen operetního diváka Hudebního divadla Karlín.

 

Premiéra leden 2013

Zpět