Aida

Aida
Hudba: Elton John
Text: Tim Rice
Scénář: Linda Woolverton, Robert Falls, David Henry Hwang
Námět: Giuseppe Verdi - Aida
Překlad a české texty písní: Adam Novák
Režie: Gabriel Barre
Choreografie: Ivanka Hannichová
Scéna a kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší
Light design: Jozef Celder
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Délka představení: 2 hodiny 40 minut (včetně přestávky)
Osoby a obsazení:
Aida: Dasha, Kamila Nývltová
Amneris: Lucie Bílá

Kora Lang - understudy

Více informací k výhradnímu obsazení zde!

Radames: Václav Noid Bárta, Marián Vojtko
Zoser: Jiří Korn, Lukáš Kumpricht
Mereb: Peter Strenáčik, Jan Urban
Nehebka: Kateřina Nováková, Veronika Vyoralová

Aida - první čtená zkouška

Aida - první čtená zkouška - fotografie 1 Aida - první čtená zkouška - fotografie 2 Aida - první čtená zkouška - fotografie 3 Aida - první čtená zkouška - fotografie 4

Aida - Making of (1)


Aida - Making of (2)


Aida - Making of (3)


Aida - premiéra

Aida - premiéra - fotografie 1 Aida - premiéra - fotografie 2 Aida - premiéra - fotografie 3 Aida - premiéra - fotografie 4

Aida - oficiální fotografie

Aida - oficiální foto - fotografie 1 Aida - oficiální foto - fotografie 2 Aida - oficiální foto - fotografie 3 Aida - oficiální foto - fotografie 4

Aida - spot


Exkluzivně! Tim Rice na muzikálu Aida


100. AidaMuzikál AIDA měl premiéru v Palace Theatre na Broadwayi v březnu 2000 a hrál se 4 a půl roku (1.852 představení a 30 previews), čímž se zařadil mezi jeden z nejdéle hraných muzikálů na Broadwayi. Příběh je inspirován stejnojmennou operou Giuseppe Verdiho, ke které napsal libreto Auguste Mariette.

AIDA byla uvedena ve více než 20 zemích celého světa a byla přeložena, včetně češtiny, do 15 jazyků. Je s podivem, že muzikál britských autorů Eltona Johna a Tima Rice nebyl nikdy uveden v Anglii.

Muzikál AIDA získal čtyři Tony Awards, včetně Tony Award za nejlepší hudbu k muzikálu. Time Magazine zařadil muzikál AIDA mezi deset nejlepších muzikálů roku. Zájezdová verze po Spojených státech získala pět Touring Broadway Awards, včetně ceny za nejlepší muzikál. AIDA získala i celou řadu dalších prestižních cen: Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award, Clarence Derwent Award a další.

Brodway cast recording CD získalo cenu Grammy jako nejlepší muzikálové album. Píseň „Written in the Stars“ (Co je psáno ve hvězdách) z tohoto muzikálu se dostalo na druhou příčku hitparády Billboard US a na první pozici v hitparádě kanadské. Hudební divadlo Karlín spolu s EMI Music uvažují o vydání českého alba muzikálu.

Hudba Eltona Johna je stylově eklektická. Najdeme v ní moderní reggae, Motown i gospel. Zastoupen je samozřejmě typický Eltonův pop a vystopujeme v ní i silný vliv africké hudby.

 

Premiéry 4. a 5. října 2012

Derniéra 13. června 2015

Zpět